FAQ - často kladené otázky

Použití LED svítidel pro osvětlení přináší nespočet výhod a mezi ty hlavní patří především vysoká účinnost, z níž plyne velmi nízká spotřeba elektrické energie a vysoká úspora financí, mnohem delší životnost a ekologičnost.
Dnešní LED žárovky jsou vyráběny v mnoha provedeních tak, aby bylo možno vyměnit kus za kus v jakémkoliv typu svítidla. Nemusíte se tedy obávat a nemusíte provádět žádné změny ani úpravy. Pouze při výměně LED trubic, případně průmyslových žárovek LSC, je nutno řídit se návodem a provést potřebné úpravy svítidla.
Prvotní náklady na pořízení LED svítidel jsou sice vyšší, ovšem v konečném důsledku se vám tyto vynaložené prostředky několikanásobně vrátí a to díky velmi nízké spotřebě, dlouhé životnosti a v případě interiérových svítidel, díky menšímu množství vyzářeného tepla (úspora za provoz klimatizace).
Indexem podání barev (CRI) se rozumí, jak věrohodné barvy má určitý předmět, osvětlen tímto zdrojem světla. Tato hodnota může být od 0 až do 100, přičemž CRI téměř nula mají nízkotlaké sodíkové výbojky a CRI téměř sto mají klasické žárovky. LED diody dosahují velice dobrých hodnot a to CRI 70-90.
Při náhradách zejména pouličního osvětlení a halových svítidel s výbojkami, je nutno si uvědomit, že světelný tok výbojky je udáván pro samotnou výbojku v rozsahu celého vyzařovacího úhlu (kolem celé výbojky). U LED svítidel, je tento údaj také udáván v rozsahu vyzařovacího úhlu, který je však u LED svítidla užší. Dalším faktorem je účinnost odrazového reflektoru u výbojkového svítidla, který může snížit celkový světelný tok i o 20-30%. U LED svítidel se využívají především optiky nebo leštěné reflektory, které mají útlum světelného toku pouze 7-10%.
Zejména u průmyslových svítidel pro náročné aplikace, využívají naše svítidla LED čipů Cree, které disponují účinností až 165 lm/W @ 350mA (184 lm/W @ 100mA), což je v dnešní době (2014) velmi vysoká hodnota světelné účinnosti.
U svítidel, která nabízíme s 5ti letou zárukou, není nutno za tuto prodlouženou záruku připlácet! Svítidla, která nabízíme se zárukou 3 roky, je možno dokoupit záruku na dobu až 5ti let.

Copyright © LED Solutions 2014